ГОЛОВНАПРО НАС

Про нас

 

      Державне  підприємство «Житомирський бронетанковий завод», що входить  до складу державного  концерну «Укроборонпром» спеціалізується на капітальному ремонті та модернізації бронетанкового озброєння та техніки (далі —БТОТ): БМП-1 та БМП-1М, БМП-2 та БМП-2К, БМД-1, БМД-2, ГМ-575, ГМ-568, ГМ-578, БРЕМ-2, БТР-50ПК, БТР-Д, БРДМ-2. Підприємство виконує капітальний ремонт окремих агрегатів та вузлів зазначеної техніки (зокрема, дизельних двигунів УТД-20, 5Д20-240, В-2 та В-6, В2-500, В-55, ЯМЗ-236/238/240), виготовляє запасні частини до БТОТ, нестандартного та паркового обладнання для військ і ремонтних заводів.

       Керівництво заводу спрямовує діяльність підприємства не лише у напрямку ремонту та модернізації техніки БТОТ, а й має на меті удосконалення існуючої та розробку новітньої техніки та продукції військового призначення. Так, досягненнями ДП «ЖБТЗ» в освоєнні нової техніки, модернізації та ремонту є проведення глибокої модернізації БМП-1. Розроблено та виготовлено БМП-1УМ, зі збільшеним обсягом десантного відділення, ремотаризацією (в рамках програми імпортозаміщення) російського двигуна УТД-20 на 3ТД-2 або «Deuz». На техніці впроваджено комплекс заходів з поліпшення ергономічних та функціональних характеристик машини, зокрема, реалізацією комплексу заходів маскування у видимому та інфрачервоному діапазоні, засобів навігації, посилення захисту та поліпшенням функціоналу пристроїв спостереження.

         Фахівцями підприємства розроблено і впроваджено у виробництво сучасні бойові модулі «Кастет», «Дуплет», «Стилет», «Дельта», які можуть встановлюватись на вироби БМП-1 та 2, БТР-80, МТЛБ ті іншу бронетехніку. Модернізація та ремонт БТР-70 шляхом заміни двигуна на General Motors, установкою новітнього модулю та системи управління вогнем. Заводом освоєно виготовлення корпусу БТР-4, складальне виробництво та капітальний ремонт колісних бойових машин – бронетранспортер БТР-4. Освоєно виробництво БТР-3БР та БТР-3С, розроблено та виготовлено гранатомет ГР-1.

          Модернізовано МТЛБ  з модулем  «Десна» для  національної  гвардій  України. Розроблено  концепт броньованих  модулів  швидкого монтування «Отаман» - 17 модулів різного функціонального призначення (транспортний, медичний, зв’язку, самохідний міномет, командо-штабний та інші) на базі ГАЗ-66. Підприємство спроможне проводити переобладнання воєнної техніки до потреб народного господарства, проводити навчання іноземних військових спеціалістів на базі підприємства, тощо.

           Новий напрямок діяльності підприємства, що викликаний потребами сьогодення та успішно впроваджений на підприємстві, - виготовлення гусеничних стрічок до БМП. Завод успішно працює та виконую програму по імпортозаміщенню. На сьогоднішній день близько 70% запасних частин та комплектуючих  є як вітчизняного, так і власного виробництва, так наприклад: (котел  підігріву, радіатор  охолодження, підтримуючий ролик, гусенична стрічка та інше).

       Підприємство має достатній рівень ліквідності та фінансової стійкості для здійснення безперебійної діяльності, володіє розвиненою виробничою базою та кваліфікованими кадрами. Починаючи з 2008 року по теперішній час підприємство підтверджує належне функціонування Системи Управління організації та отримує сертифікати ISO.

             Керівництво та колектив заводу неодноразово відзначено державними нагородами, грамотами та подяками за результати роботи та внесок в обороноздатність нашої країни.