ГОЛОВНАМЕДІА-ЦЕНТРНовиниДень Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 9 травня у День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні  трудовий колектив державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» віддав  шану покладанням квітів до постаменту «Танку Т-34» та підняттям державного прапору.

 

    

 

Це сьогодні, Житомирський бронетанковий завод – сучасне стабільне підприємство, яке виготовляє, модернізує та проводить капітальний ремонт бойової і спеціальної техніки для Збройних сил України і закордонних замовників, а також випускає понад 150 виробів народногосподарського призначення.  

Тоді ж, у далекому 1943 році, коли  ситуація на фронтах Великої Вітчизняної війни була складна, а вихід із ладу бронетанкової техніки величезний, виникла необхідність формування пересувних ремонтних заводів, з метою ремонту бойової техніки та агрегатів до неї безпосередньо в смугах наступальних операцій фронтів та подачі її у найкоротші терміни діючим військам.   

Саме так, згідно наказу командувача військами Воронезького фронту генерала армії М.Ф.Ватутіна № 00273/09 від  11 жовтня 1943 року на базі 96 ремонтної майстерні по ремонту колісних автомобілів почав формуватися 116 пересувний танко-ремонтний завод (ПТАРЗ), який став основою для нині діючого державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод». Місцем формування вибрали село  Шрамківка Полтавської області, а місцем розташування майбутнього підприємства – приміщення місцевого цукрового заводу.

 

    

 

Завод пройшов дорогами війни понад 2500 км через Україну, Польщу, Німеччину, Чехословаччину до Відня (Австрія).

За період з 1943 по червень 1945 років заводом було відремонтовано та подано до військ:

— танкових двигунів – 2303 одиниць;

— танкових агрегатів – 7886 одиниць на загальну суму 7 268 140 карбованців.

За роки Великої Вітчизняної війни понад 500 військовослужбовців заводу були нагороджені орденами та медалями.

У березні-квітні 1947 року 116 ПТАРЗ у повному складі був передислокований у с. Гуйва Житомирського району, Житомирської області на базу військового містечка № 81 де розміщалась до війни частини 5-ої кавалерійської дивізії комкора Кравченка М.М. та увійшов до складу військ ПрикВо (Прикарпатський військовий округ).

 

    

 

Почався новий, післявоєнний етап у діяльності заводу. В період з 1948 р. по 1950 р. заводом освоєно 8258 м² виробничих майданчиків, завод продовжував ремонт та поставляв до Збройних сил 18 зразків бронетанкової техніки та агрегатів до них.

Поряд з ростом виробничих потужностей велося будівництво житла, збудовано 56939 м² жилої площі та об’єкти соцкультпобуту (школа, два дитячих садка, критий басейн, готель, стадіон, ресторан).

Зусиллями працівників заводу збудоване затишне селище міського типу Новогуйвинське, де проживає близько 8 тисяч населення. 

 

     

 

Наразі, завод є основним бюджетоутворюючим підприємством та продовжує ефективно працювати на обороноздатність нашої країни у непростий для нас час. Так, з 2014 по 2021 рік, підприємством було відремонтовано та передано Міністерству оборони України понад 850 одиниць техніки.  

В день Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, трудовий колектив Житомирського бронетанкового заводу виражає глибоку шану всім тим, хто поклав своє життя в боротьбі за свободу, і тим, хто наразі боронить нашу державу.

 

                  

"Загартовані часом – перевірені досвідом.

ЖБТЗ – від історії до сучасності."