ГОЛОВНАМЕДІА-ЦЕНТРНовини75-річчя заводу

75-річчя заводу

116 рухомий танко-агрегатний ремонтний завод сформований наказом Командувача військами Воронезького фронту генералом армії М.Ф.Ватутіним 11.10.1943 р. в с. Шрамковка Полтавської області. 

Метою формування пересувних ремонтних заводів був ремонт бойової техніки та агрегатів до них безпосередньо в смугах наступальних операцій фронтів та подача у найкоротший термін відремонтованої бойової техніки діючим військам.   

Завод пройшов дорогами війни понад 2500 км через Україну, Польщу, Німеччину, Чехословаччину до Відня (Австрія).

У березні-квітні 1947 року 116 ПТАРЗ у повному складі був передислокований у с. Гуйва Житомирського району, Житомирської області.

У даний час державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» – це сучасне стабільне підприємство з виготовлення, глибокої модернізації та капітального ремонту бойової і спеціальної техніки для Збройних сил України і закордонних замовників, а також випуску понад 150 виробів народногосподарського призначення.  У 2010 році підприємству присвоєно звання «Державне підприємство року».

У Житомирській області державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» це одне з найпотужніших державних підприємств, на якому задіяні майже 700 висококваліфікованих працівників.   

Колектив заводу за значний внесок у розбудову Збройних сил України, впровадження сучасних технологій з виготовлення і ремонту бойової та спеціальної техніки нагороджений загальнонаціональним знаком якості «Вища проба» України,  грамотою і відзнакою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Колектив заводу удостоївся такої відзнаки ВРУ за виконання якісного та своєчасного ремонту військової техніки для потреб Української армії. Армійські розвідники вручили відзнаку батальйону “За життя на смерть” за вагомий внесок в укріплення обороноздатності країни.

Підприємство приймає участь у вітчизняних та міжнародних виставках, де представляє новітні розробки та модернізацію військової техніки, на якій спеціалізується.